Artykuły Edukacyjne

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Kieliszki do białego wina

Jakie kieliszki do białego wina?

kieliszki do białego wina musującegoKieliszki do białego wina na właśnie mijających wakacjach to było istotne pytanie bowiem Polacy zaczęli pić białego riesling czy chardonnay dla ochłody, więc gdy organizujemy jakieś przyjęcie lub odwiedzają nas przyjaciele i rodzina, chcemy ich wyjątkowo ugościć. Szukamy sprawdzonych przepisów na wykwintne potrawy, sprawdzamy inspiracje na temat tego, jak nakryć stół oraz zastanawiamy się nad tym, jakie szkło wybrać do poszczególnych napojów czy alkoholi. W przypadku każdej uroczystości najczęściej wybieramy wino do potraw, aby podkreślić poszczególny smak naszych dań. Ważne jest również to, aby pamiętać, że do każdego rodzaju alkoholu służą odpowiednie kieliszki i szklanki. Inne kieliszki wybierzemy do białego winna, jeszcze inne do różowego wina musującego. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą Wam w wyborze odpowiednich kieliszków do wina.

Jakie kieliszki do białego wina wybrać ?

  1. zwróć uwagę na kolor. Często organizujemy przyjęcia o różnej tematyce, dlatego nakrycie stołu może się różnić. Przeźroczyste szkło jest uniwersalne na każdą okazję a dodatkowo subtelnie, podkreśla kolor białego wina. Wiele osób, chcąc ochłodzić wino, zamraża na przykład owoce (maliny, borówki, truskawki, winogrono), które później jako kostki lodu oferuje do wina dla swoich gości. W przeźroczystych kieliszkach z pewnością podkreślimy ten efekt, oferując gościom ciekawe atrakcje wizualne.
  2. im dłuższa  nóżka, tym lepiej. Każdy alkohol należy podawać w określonej temperaturze, aby maksymalnie uwydatnić jego smak. Chyba nie ma nic gorszego od ciepłego białego wina. Odpowiednia nóżka pozwala swobodnie chwytać za  kieliszek, dzięki czemu goście nie ogrzewają białego wina ręką.
  3. przygotuj się na koneserów win! Coraz więcej osób smakuje się w winach. Aby chłonąć odpowiedni aromat wina, należy odpowiednio zamieszać kieliszkiem, dlatego ważna  jest odpowiednia objętość, która pozwoli na odpowiednią degustację.
  4. dostosuj kieliszki do wina. Jeżeli zależy nam na zaskoczeniu naszych gości, możemy dobrać kieliszek do rodzaju danego białego wina.
    Delikatne białe wino to smukły, nieduży kieliszek, jednak większy od tego, w którym podajemy wino musujące. Wino białe długo dojrzewające to, szersza i wydłużona czasza.
  5. grubość szkła. Dostosuj grubość do danego gatunku wina. Jeżeli zależy Ci nam tym, aby po nalaniu nieco je ogrzać dłońmi, postaw na cienkie szkło, które daje taką możliwość.

Wiele osób często zastanawia się nad tym, czy różnią się kieliszki do białego wina od tych, w których podajemy czerwone. Przede wszystkim wielkością. Białe wino nie potrzebuje aż tyle przestrzeni na to, by wydobyć swój aromat, dlatego przeważnie kieliszki do wina czerwonego są większe, niż te do białego.  Wiele ciekawostek można znaleźć na stronie poświęconej kieliszkom do białego wina czyli – kieliszkidowina.com.pl, jest ona prowadzona przez pasjonatów zarówna szkła jak i dobrego wina… Warto przemyśleć czy kieliszki do białego wina nie są przypadkiem dobrym pomysłem na prezent

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *