Artykuły Edukacyjne

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Tradycyjne leczenie pijawkami lekarskimi na Śląsku

Tradycyjne leczenie pijawkami lekarskimi różnych schorzeń

Medycyna sięga korzeni ludzkości i nieraz dziś wracamy do metod, jakie były wykorzystywane już w starożytności. Mało kto zdaje sobie sprawę, że leczeni pijawkami jest znane od pokoleń. Już od dawna wiedza odnośnie leczenia pijawkami była bardzo duża. Dziś jest po prostu  bardziej precyzyjna. Na szczęście umiemy już korzystać z wiedzy uzyskanej przez naszych przodków, a nie tylko bazować na tym, co odkrywamy współcześnie. Porządny przykład to leczenie pijawkami katowice – coraz to częściej wybierana, ciesząca się popularnością opcja. Jest to pewnego typu powrót do natury oraz korzystanie z jej dobroci.

Czym są pijawki lekarskie i czym jest leczenie pijawkami?

Te krągłe, czarne z wyglądu stworzenia są nam znane już od czasów starożytnych. Ich zasięg występowania obejmuje rozległą część Europy. Otoczenie ich pojawiania się to płytkie zbiorniki wody stojącej i słodkiej. Sprzyjające są muliste dna oraz gęsto dojrzewająca trzcina. Ich cylindryczne, grzbietowo spłaszczone ciało jest złożone z ponad trzydziestu segmentów, jakie kończą się przepustem gębowym z okrągłą przyssawką. Pijawka lekarska to stworzenie pasożytnicze, jakie żywi się krwią kręgowców. Jeden osobnik będzie w stanie wyssać i magazynować przez jakiś czas od dziesięciu do piętnastu mililitrów krwi. Interesujący temat, taki jak pijawki jest rozwijany w wielu książkach oraz artykułach, a zagłębienie się w jego szczegóły pozwala pozyskać w samej rzeczy pomocną wiedzę.

W jaki sposób używa się pijawki leczniczej?

Pijawki wywodzące się z ich stanowisk naturalnych nie są wykorzystywane w medycynie ze względu na ryzyko przenoszenia przez nie schorzeń oraz pasożytów. Do leczenia nowoczesnego wykorzystuje się tylko umyślnie hodowane osobniki, które rzeczywiście będą w stanie działać na człowieka wyłącznie w pożądany sposób. Kurowanie pijawkami to tak zwana hirudoterapia, która może być przeprowadzana jedynie przez osobę wykształconą w tym kierunku. Pijawka zawiera w swojej ślinie powyżej sześćdziesiąt białek, jakie funkcjonują pozytywnie na organizm ludzki. Zastosowanie pijawek działa przeciwzakrzepowo, zmniejsza obrzęk, czy także przyspiesza gojenie się ran – bezsprzecznie to tylko kilka z najistotniejszych korzyści. Na tego typu zabieg można zapisać się w Hirud Serwis – gabinet znajduje się w Rudzie Śląskiej. Zachęcamy do skorzystania wszystkich na Śląsku. Jeżeli Wasze miejsce zamieszkania to Ruda Śląska – zapraszamy. Warto skorzystać, bowiem pijawki mogą być rzeczywiście trafnym rozwiązaniem w wielu przypadkach.

Leczenie pijawkami lekarskimi

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *